Opłaty Notarialne - notariusz Mokotów

cennik notarialny - opłaty notariane - notariusz mokotów

Notariusz jest płatnikiem podatku od czynności cywilnoprawnych dokonywanych w formie aktu notarialnego, jak również płatnikiem podatku od darowizny dokonanej w formie aktu notarialnego. Opłaty notarialne za sporządzanie aktów notarialnych uzależnione są od uprzedniego uiszczenia przez strony należnej opłaty sądowej. Jeżeli określony wniosek podlega opłacie sądowej, notariusz pobiera od wnioskodawców tę opłatę i zaznacza w akcie notarialnym wysokość pobranej opłaty sądowej. Łączne koszty notarialne zależą od wartości rynkowej przedmiotu czynności notarialnej, np. ceny sprzedaży nieruchomości czy wartości darowizny. Wyjątkiem są czynności, dla których określono w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości stałe stawki.

Cennik opłat notarialnych

cennik notarianlny - spotkanie z notariuszem - notariusz mokotów

Notariuszowi za dokonanie czynności notarialnych i wykonanie usług notarialnych przysługuje wynagrodzenie określone na podstawie umowy ze stronami czynności (wspólnie uzgodnione), nie wyższe niż maksymalne stawki taksy notarialnej właściwe dla danej czynności. W naszej kancelarii notarialnej dbamy o to, aby oferowany cennik notarialny był satysfakcjonujący dla wszystkich Klientów. Najłatwiejszym sposobem poznania opłat notarialnych i cennika notarialnego jest kontakt telefoniczny z naszą kancelarią.

© Kancelaria Notarialna w Warszawie - Notariusz Elżbieta Drążek | Al. Niepodległości 159 02-555 Warszawa | tel./fax: 22 849 52 83 | Polityka cookies

Projekt i realizacja: bluevision.pl